ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه
ممکن است به نظر می رسد هیچ چیز شما می توانید در مورد استرس انجام دهید. صورتحساب به پایان نخواهد رسید، هر روز ساعت ها بیشتر نخواهد بود و مسئولیت های کاری و خانوادگی شما همواره خواستار آن هستند. اما کنترل بیشتری نسبت به آنچه که ممکن است فکر کنید. در حقیقت، شناخت ساده ای که شما در کنترل زندگی خود هستید، پایه و اساس مدیریت استرس است. مدیریت استرس در مورد مسئولیت پذیری است: از شیوه زندگی، افکار، احساسات و نحوه برخورد با مشکلات. مهم نیست که چگونه زندگی شما به نظر می رسد، گام هایی برای کاهش فشار و بازنگری کنترل وجود دارد.
چرا برای مدیریت استرس مهم است؟
اگر شما با سطوح بالای استرس زندگی می کنید، شما تمام رفاه خود را در معرض خطر قرار می دهید. استرس بر تعادل احساسی شما و همچنین سلامت جسمی شما تاثیر می گذارد. این توانایی شما را به تفکر واضح، کارکردی موثر و لذت بردن از زندگی محدود می کند.
Stress free woman with earbuds in her ears

از سوی دیگر، مدیریت استرس مؤثر به شما کمک می کند که فشار استرس را در زندگی خود از بین ببرید، بنابراین می توانید شادتر، سالم و سازنده تر باشید. هدف نهایی، یک زندگی متعادل است، با گذشت زمان برای کار، روابط، آرامش و سرگرم کننده، و انعطاف پذیری برای تحت فشار قرار دادن و برآورده کردن چالش ها. اما مدیریت استرس یک اندازه مناسب نیست. به همین دلیل مهم است که آزمایش و پیدا کردن آنچه که برای شما مناسب است. راهنمایی های مدیریت استرس زیر می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

نکته 1: شناسایی منابع استرس در زندگی شما
مدیریت استرس با شناسایی منابع استرس در زندگی شما آغاز می شود. به نظر می رسد این ساده نیست. در حالی که شناسایی عوامل شدید مانند تغییر شغل، حرکت و یا رفتن طلاق آسان است، مشخص است منابع استرس مزمن می تواند پیچیده تر باشد. همه چیز خیلی آسان است تا چشم انداز خود را که افکار، احساسات و رفتارهای شما به سطوح استرس روزمره شما کمک کند. مطمئنا، ممکن است بدانید که شما به طور مداوم در مورد مهلت کاری نگران هستید، اما شاید این تعویق تکراری شما باشد، نه اینکه به طور واقعی نیازهای شغلی داشته باشید، که باعث ایجاد استرس می شود.

برای شناسایی منابع واقعی استرس، از عادات، نگرش و عذر خواسته های خود نگاه کنید:

آیا استرس را به طور موقت توضیح می دهید ("من فقط یک میلیون چیز در حال انجام شدن در حال حاضر" هستم)، هرچند که شما نمی توانید آخرین دفعه که به یاد می آورید نفس بکشید؟
استرس را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از کار یا زندگی در خانه تعریف می کنید ("چیزها همیشه در اینجا دیوانه می شوند") یا به عنوان بخشی از شخصیت شما ("من انرژی عصبی زیادی دارم، این همه" است)؟
آیا استرس شما را بر روی افراد دیگر یا رویدادهای خارج از سرزنش می گذارید یا آن را کاملا طبیعی و غیرقابل قبول مشاهده می کنید؟
تا زمانی که شما مسئولیت نقش شما در ایجاد یا حفظ آن را نپذیرید، سطح استرس شما در خارج از کنترل شما باقی خواهد ماند.
نکته 2: تمرین مدیریت 
در حالی که استرس پاسخ اتوماتیک از سیستم عصبی شما است، بعضی از عوامل استرس زا در زمان های قابل پیش بینی بوجود می آیند: رفت و آمد شما به کار، جلسه با رئیس شما یا جلسات خانوادگی، برای مثال. هنگام برخورد با چنین عوامل استرس زا، می توانید وضعیت را تغییر دهید یا واکنش خود را تغییر دهید. وقتی تصمیم می گیرید که چه گزینه ای را در هر سناریوی خاص انتخاب کنید، مفید است که از چهار A فکر کنید: اجتناب، تغییر، سازگاری یا پذیرش.

اگر شما نمی توانید استرس را تغییر دهید، خود را تغییر دهید. شما می توانید با شرایط استرسزا سازگار شوید و احساس کنترل خود را با تغییر انتظارات و نگرش خود به دست آورید.
مشکلات رفع شود سعی کنید موقعیت های استرس زا را از منظر مثبت تری ببینید. به جای اینکه در مورد یک ترافیک مشغول شوید، آن را به عنوان فرصتی برای مکث و گروه بندی مجدد، به ایستگاه رادیویی مورد علاقه خود گوش دهید یا از زمان تنهایی لذت ببرید.
به تصویر بزرگ نگاه کنید نگاهی به وضعیت استرسزا. از خود بپرسید که در بلندمدت چه اهمیتی دارد. آیا در یک ماه مهم است؟ یک سال؟ آیا واقعا ارزش آنرا ناراحت کنی؟ اگر پاسخی نباشد، زمان و انرژی خود را در جای دیگر تمرکز کنید.
استانداردهای خود را تنظیم کنید. کمال گرایی یک منبع عمده استرس قابل اجتناب است. توقف خود را برای شکست انجام دهید با خواست کمال. استانداردهای معقول را برای خود و دیگران تعیین کنید و یاد بگیرید که با "خوب بودن" خوب باشید.
تقدیر و تشکر هنگامی که تنش شما را می گیرد، لحظه ای را به یاد می آورید تا همه چیزهایی را که در زندگی خود قدردانی می کنید، از جمله ویژگی های مثبت و هدایتی خودتان، منعکس کنید. این استراتژی ساده میتواند به شما کمک کند که چیزها را در چشم انداز نگه دارید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تالارکده/مرجع تالار پذیرایی و باغ تالار در تهران و کرج جرات داری عاشقم کن پخش تراکت فلزیاب , طلایاب , گنج یاب کانال ازدواج موقت پارسیان هیتر ، کمپوست قارچ ،کارتن پلاست ، بذر چمن، رطوبت ساز ، کمپوست قارچ ، نبشی مقوایی